PC Hızlandırma Programları

PC hızlandırma programları ile sistem gereksinimleri sorunlarınızı biraz daha düşürebilirsiniz.

PC Hızlandırma Programları

Bilgisayarlar günümüzde oldukça hızlansa da belirli bir süre sonunda hangi model olursa olsun mutlaka yavaşlamalar gerçekleşebiliyor. Özellikle oyuncuların en büyük şikayetlerinden birisi olan bu yavaşlama sorununun geçmişten günümüze düzelmeyen bir problem olduğunu söyleyebiliriz. Durum bu şekilde olunca da kullanıcılar ya bilgisayarlarını değiştirmek zorunda kalıyorlar ya da format atıyorlar. Fakat bu tek çözüm olmamalı. Bir önceki PC hızlandırma yolları isimli yazımızda sizlere çeşitli yöntemlerden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise bu yöntemlerin haricinde sizlere PC hızlandırma programları ve bu programların özelliklerini tanıtmak istiyorum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu programlar uygulamanız gereken son çare olmalıdır. Yani sistem gereksinimleri yüksek olan oyunlarda yukarıda da bahsettiğimiz gibi diğer yöntemler işe yaramamış ise bu programları kullanmalısınız. Çünkü program kullanarak sistemi daha hızlı bir hale getirmek kolaydır ve herkes yapabilir. Fakat bunu kendi bilgilerinizle Windows’u anlayarak bilgisayarınızın neye ihtiyacı olduğunu belirleyip ona göre gerekli işlemleri yapmanız daha önemlidir. Her neyse gelelim esas konumuza.

PC hızlandırma programları genellikle internet üzerine olup internet bağlantısını daha iyi bir hale getirirler. Fakat oyun performansı konusunda azda olsa belirli programlar mevcuttur. Aşağıda sizlere özellikle oyunlar için olan programları tanıtarak her birinin hangi özellikleri olduğunu açıklayacağım. En iyi programın hangisi olduğunu bulmak ise size kalmış.

Kerish Doctor

Kerish Doctor PC hızlandırma konusunda pek çok şeyi aynı anda yapabilen bir programdır. Bu program ile bilgisayarınız üzerinde bulunan virüsleri temizleyebilir, Windows bakımı yapabilir ve çeşitli araçlar sayesinde bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz. Bu özellikleri kullanmak oyun performansınızı da belirli bir seviyede artıracaktır. Program açık olduğu sürece tıpkı bir antivirüs programı gibi gerçek zamanlı olarak kayıt defteri hatalarından önemsiz dosyaları silmeye kadar bir çok şeyi otomatik olarak yapar. Ayrıca oyun modu sayesinde arka planda çalışan tüm gereksiz programları sonlandırabilir ve oyun keyfinizi katlayabilirsiniz. Kerish Doctor için bu alanda en iyilerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Temizleme, Optimizasyon ve Koruma konusunda pek çok farklı özelliği ile kendini ön plana çıkaran bu programı denemenizi tavsiye ederiz.

Hauberk PC Doctor

Tıpkı Kerish Doctor programında olduğu gibi yine aynı özellikler Hauberk PC Doctor içerisinde de bulunur. Hatta bu programı Kerrish Doctor’dan memnun kalmamanız durumunda ikinci bir seçenek olarak görebilirsiniz. Çünkü bilgisayarınıza gerekli bakımı ve virüs taramasını yaparak hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Yine aynı şekilde programın tam sürümünde oyun modu bulunur. Oyun modu ile özellikle yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunların performansını gözle görülür bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Auslogics BoostSpeed

Auslogics BoostSpeed bilgisayarımızı hızlandırmak için mükemmel bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Sisteminizi genel olarak hızlandırarak Windows’un ve programların daha hızlı açılmasını sağlayan bu programı kullandıktan sonra kesinikle memnun kalacaksınız çünkü günümüzde bilgisayarların en büyük problemlerinden birisi olan yavaşlama sorunu için mükemmel bir çözüm sunuyor. Bu da tabi ki oyunlarımızın performansına yansıyor. Kayıt defterini ve sabit disk üzerindeki gereksiz dosyaları temizleyerek çalışan program ile bilgisayarınızı ilk aldığınız günlere döndürebilir, oyunlarınızı daha akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Diğer PC hızlandırma programları dışında Auslogics BoostSpeed farklı olarak aynı zamanda internet hızımızı artırmada da bizlere yardımcı oluyor. Bu sayede video izlerken ya da bir dosya indirirken daha kısa sürelerde işlemimizi gerçekleştirmiş oluyoruz.

Game Booster

Bilgisayarınızdaki oyunu daha hızlı bir hale getirmek istiyorsanız öncelikle sisteminizi temizleyerek düzeltmeniz gerekiyor. Bunun için yukarıdaki programlar sizlere yardımcı olacaktır. Fakat oyun performansınızı daha da yukarı çekmek istiyorsanız bu programların yanında aynı zamanda oyuncular arasında oldukça ünlü olan Game Booster isimli programı kullanabilirsiniz.

Game Booster bizlere oyunlarda mükemmel bir hızlanma sağlıyor. Bunu da arka planda çalışan programları kaldırarak ya da kapatarak yapıyor. Sisteminizin çalışırken aynı zamanda arka planda açık olan programlar her zaman belleği tükettiğinden dolayı oyunlarımızda yavaşlamalara neden olur. İşte Game Booster bu sorunu ortadan kaldırıyor. Sizlerde görev yöneticisinden tek tek çalışan programları kapatmak yerine Game Booster ile çok hızlı bir şekilde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Game Fire

Tıpkı Game Booster’da olduğu gibi arka planda çalışan programları kapatarak sisteminizi hızlandıran Game Fire kullanım kolaylığı ile ön plana çıkıyor. Game Booster’dan farklı olarak bu programda ayrıca RAM birleştirme ve klasör birleştirme özelliği bulunuyor. Bu özellikler ile oyunların veya istediğimiz programın açılış süresini minimuma indirebiliyoruz.

PC Boost

PC Boost programların CPU kullanım sınırlarını artırarak çalışan kullanışlı bir programdır. Genellikle sistem gereksinimleri fazla olan programların belirli sınırlarda işlemci gücünden faydalanması o programların yeterli hızda çalışamamasına neden olur. Aynı şekilde bu oyunlar için de geçerlidir. PC Boost ile bu sınırları ortadan kaldırarak işlemcinizi sonuna kadar kullanabilir bu sayede yüksek FPS değerlerinde oyunlar oynayabilirsiniz. Programın en önemli özelliği ise bu sınırları dengeli bir şekilde kaldırması. Yani tüm çalışan programları hızlandırarak bilgisayarınızı zorlamak yerine sadece kullandığınız programın CPU kullanım kapasitesini artırır. Bu sayede işlemciniz zorlanarak ısınmaz. Tamamen güvenli olan PC Boost PC hızlandırma programları içerisinde mutlaka denemeniz gereken güzel bir program.

Bir yorum yazmaya ne dersin?